Jak obstawiać mecze w zakładach bukmacherskich online?

Zakłady bukmacherskie to jedna z najpopularniejszych rozrywek w obecnych czasach. Dopóki granie wymagało wyjścia z domu i obstawiania kuponów w punktach naziemnych, mało kto lubił to robić. Obecnie mecze można obstawiać przez Internet w zakładach bukmacherskich, dzięki czemu możemy robić to z domu, siedząc sobie w fotelu, popijając kawę. Jeszcze nie obstawiałeś? To nic trudnego. Oto poradnik jak poprawnie obstawiać u bukmachera. 

jak obstawiać mecze w internecie?
Zakłady bukmacherskie online – Jak obstawiać mecze w internecie?

Obstawianie zakładów bukmacherskich online

Zakłady bukmacherskie obarczone są sporym ryzykiem. Stawiając kupon mamy możliwość wygrania sporej ilości pieniędzy, ale musimy liczyć się także z tym, że możemy je stracić. Obstawianie polega na wyborze jednej z opcji jak np. wygrana zespołu A. Szansę na zwycięstwo konkretnej drużyny można oszacować analizując wystawione kursy. Należy jednak pamięć o tym, że bukmacher zawsze ustala kursy tak, by niezależnie od wyniku zarobić na każdym z zakładów. 

W celu postawienia zakładów musimy dysponować pewnym kapitałem. W tym celu zaraz po rejestracji nowego konta u legalnego bukmachera jak Betclic powinniśmy wpłacić pieniądze, by móc obstawiać. Proces ten nie powinien sprawić nikomu większych problemów, dlatego też podarujemy sobie tu opisy tego, jak to zrobić. Skupmy się na nieco bardziej zaawansowanych aspektach obstawiania.

bukmacher betclic legalnie w polsce
Polski bukmacher Betclic – Kod promocyjny na bonus cashback

Rodzaje zakładów do obstawiania

W Polsce mamy obecnie możliwość korzystania tylko i wyłącznie z bukmacherów oferujących tradycyjne zakłady bukmacherskie online. Polegają one na tym, że gracze obstawiają dane wyniki po wcześniej ustalonych kursach, a wygrana zależy od łącznego kursu na kuponie oraz stawki. W tym przypadku zakładamy się bezpośrednio z bukmacherem.

Oprócz standardowych zakładów istnieją także spółki oferujące graczom możliwość skorzystania z giełdy. Obstawianie tam przypomina granie na zwykłej giełdzie i polega na tym, że dany zakład możemy kupić taniej i sprzedać drożej, a różnica pomiędzy oboma kursami to nasz zysk. W tym przypadku zakładamy się z innymi graczami, a bukmacher jest tylko pośrednikiem. 

Zakłady typu spread są najbardziej skomplikowane. Polegają one na tym, że wygrywamy lub przegrywamy tak wiele, jak bardzo mamy rację bądź się mylimy. Na rynku polskim zakłady tego typu nie są jeszcze dostępne, ale zagraniczne spółki notują coraz więcej klientów grających w ten właśnie sposób. Zakłady typu spread są bardzo niebezpieczne, gdyż w przypadku sporej pomyłki można przegrać naprawdę ogromne pieniądze.

Skupimy się na zakładach tradycyjnych, gdyż jest to jedyny sposób na obstawianie w naszym kraju. Wszyscy legalni bukmacherzy jak Betclic czy Betfan oferują nam tylko i wyłącznie taką możliwość. 

bukmacher betfan bonus kod promocyjny
Polski bukmacher Betfan – Kod promocyjny na darmowy bonus

Kursy bukmacherskie – jak działają?

Kursy bukmacherskie służą do wyceny szansy na to, że dane zdarzenie będzie miało miejsce. Wystawiony przez bukmachera kurs zależy jednak nie tylko od tego. Każda spółka zostawia sobie pewien margines błędu, zmniejszając kursy o kilka procent. Ten dodatkowy „podatek” zwie się marżą i stanowi zazwyczaj od 3 do nawet 10% u najlepszych bukmacherów w Polsce. Dzięki marży bukmacher wygrywa niezależnie od tego, jaki będzie wynik danego spotkania, kasując w przybliżeniu daną część wszystkich stawek. 

Im wyższy kurs na dane zdarzenie, tym mniejsza szansa na to, że coś się wydarzy. Należy jednak brać pod uwagę nie tylko to, jak bukmacherzy ocenili prawdopodobieństwo zaistnienia danej sytuacji, ale także wszystkie informacje, które można znaleźć o danym meczu. W bukmacherskiej terminologii zwie się to analizą.

Analiza spotkań sportowych jest kluczowa

Tak zwane obstawianie na pałę na podstawie kursów bukmacherskich bardzo szybko kończy się całkowitym bankructwem. Żeby temu zapobiec, należy nauczyć się analizować mecze. W tym celu warto zarejestrować się na bukmacherskich forach, zacząć czytać informacje o danych drużynach, a także szukać zależności w statystykach. Dzięki dobrej analizie możemy zacząć przekuwać straty w zyski, a przy odpowiedniej ilości szczęścia zarabiać na bukmacherce tyle, by wystarczało nam na spokojne życie. 

W Internecie znajdziemy sporo miejsc, które oferują płatne typy. Bardzo często mamią one początkujących graczy do zakupu abonamentu na typy, które mają zagwarantować wygraną. Nie poleca się jednak korzystać z ich usług, zwłaszcza jeśli nie dysponujemy zbyt dużym kapitałem. Najlepszym sposobem na osiągnięcie zysków z bukmacherski jest nauczenie się dobrego analizowania meczów na własną rękę, gdyż większość z płatnych serwisów żeruje po prostu na naiwności swoich klientów. 

polski bukmacher bonus bez depozytu
Legalny bukmacher STS – Kod promocyjny na bonus bez depozytu 29 PLN

Jak obstawiać mecze przez Internet?

W celu obstawienia meczu musimy zarejestrować swoje konto u bukmachera i wpłacić na nie odpowiednią ilość pieniędzy. Po wpłacie depozytu otrzymamy dodatkowo bonus np. do 1700 PLN w Milenium. Następnie wystarczy tylko znaleźć interesujące nas spotkanie, wybrać odpowiedni zakład i stawkę. Kupon zatwierdzamy i musimy już tylko poczekać na wynik obstawionego meczu.

Jak widać sam proces obstawiania jest bardzo prosty, dzięki czemu poradzi sobie z tym każdy. Dużo trudniej jest natomiast wybrać odpowiedniego bukmachera. W Polsce działa obecnie kilkanaście różnych spółek, zarówno takich, z usług których warto korzystać, jak i tych, których lepiej omijać z daleka. 

Bukmacherów powinniśmy oceniać przede wszystkim na podstawie oferowanych przez nich kursów. Każda spółka mami nas ogromnymi promocjami i bonusami na start, ale nie oszukujmy się, mało kto będzie w stanie z nich skorzystać. Poza tym – bonus dostajemy tylko raz, a jeśli chcemy żyć z obstawiania, musimy znaleźć spółkę, która zabiera dla siebie jak najmniej. 

W celu znalezienia odpowiedniego bukmachera najlepiej będzie otworzyć stronę do porównywania kursów i przejrzeć oferty spółek w dyscyplinach, które najbardziej nas interesują. Wiadomo jednakże, że nie zawsze dany bukmacher będzie miał najlepszy kurs, dlatego warto wytypować kilka spółek, które posiadają najniższą marżę i tam założyć konta. Im niższa marża, tym większe zarobki, dlatego to właśnie kursy powinny być dla nas najważniejsze, w trakcie wybierania bukmacherów. 

Zakłady bukmacherskie mogą być zarówno dobrą rozrywką, jak i sposobem na zarobienie sporej ilości gotówki. Nikt jednak nie wygrywa od razu, dlatego, zanim zaczniemy czerpać z nich korzyści finansowe, musimy pogodzić się z tym, że przyjdzie nam sporo przegrać. 

Bukmacher

Polski bukmacher internetowy Betfan to nowy gracz wśród legalnych zakładów bukmacherskich w internecie. Betfan oferuje graczom bardzo wysoki bonus powitalny do 3000 PLN, oraz zakład bez ryzyka 100 PLN. Kod promocyjny na darmowy bonus to: BETONLINE
Back to top button