Zakłady na wyścigi konne – jak obstawiać, żeby wygrywać?

Wyścigi konne już od dziesiątek lat każdemu kojarzą się wyłącznie z prestiżem i dyscypliną przeznaczoną dla ludzi bogatych. Dziś jednak ich postrzeganie się nieco zmieniło, a tory są coraz częściej odwiedzane – zwłaszcza weekendowo – przez całe rodziny, które nie traktują ich jako wielką rywalizację, a raczej okazję na spędzenie czasu w przemiłej atmosferze. Istnieje jednak druga strona wyścigów konnych, której rodziny często nie zauważają (bo i nie potrzebują). Mowa o ich obstawianiu. W tym poradniku przedstawimy szereg wskazówek związanych właśnie z nim, jednocześnie starając się znaleźć takiego polskiego bukmachera, który da nam najwięcej właśnie w kontekście wyścigów konnych.

jak obstawiać wyścigi konne
Wyścigi konne w zakładach bukmacherskich – jak obstawiać?

Wskazówki dotyczące obstawiania wyścigów konnych

Choć wyścigi konne nie wydają się być ciężkie do obstawiania, jest to mylne wrażenie. Tak naprawdę wymagają od nas skupienia, dokładnej analizy ale też zaznajomienia z ich formułą. Aby rozpocząć swoją przygodę z zakładami bukmacherskimi właśnie w ich obrębie nie wystarczy, że zapoznamy się z krótkim poradnikiem czy podręcznikiem do zasad – tutaj liczy się doświadczenie.

Nawet jeśli bowiem obstawianie wyścigów konnych wydają się łatwe bardzo korzystne pod względem finansowym, są też niezwykle ryzykowne. Ryzyko płynące z decydowania się na nie możemy zredukować poprzez:

  • dokładną analizę – przy absolutnie każdym zakładzie musimy zwrócić uwagę na formę, w jakiej znajduje się zarówno koń, jak i dżokej. Nie ma innej możliwości, by się z nią zapoznać aniżeli analiza poprzednich wyścigów i sprawdzanie, jak sobie w nich radzili. Podstawą jest sprawdzenie każdego z koni i dżokejów, którzy wezmą udział w wyścigu, a nie tylko tych uważanych za faworytów. Tylko to bowiem da nam możliwość podjęcia decyzji przemyślanej i z dużym potencjałem na sukces;
  • prowadzenie własnych statystyk – choć firmy bukmacherskie zazwyczaj dają nam dostęp do statystyk historycznych, warto prowadzić te własne – zwłaszcza, że tylko one będą skupiały się na aspektach dla nas najważniejszych. Będziemy je również mogli ubarwić własnymi notatkami i przemyśleniami, które uznamy za kluczowe przy dalszym typowaniu;
  • rozeznanie w torach i warunkach atmosferycznych – każdy wyścig konny toczy się na otwartej przestrzeni, która jest podatna na warunki atmosferyczne. Podstawą jest określenie, czy w dniu wyścigu będzie padał deszcz – jedne konie bowiem radzą sobie z nim lepiej, inne – nieco gorzej. Ważny jest też wiatr, ale i sam tor, występujący w kilku różnych wariantach. Warto to wszystko skorelować z analizą zawodników i koni, by określić, jakie warunki są dla nich najbardziej optymalne;
  • chłodne podejście do tematu – wyścigi konne należą do najbardziej emocjonujących dyscyplin sportowych na świecie, w których każdy najmniejszy błąd jest piętnowany i wykorzystywany. Wzbudza to ogromne emocje, co jest zrozumiałe – my jednak nie poddawajmy się nim, zawsze chłodno oceniając sytuację i biorąc pod uwagę naszą własną analizę. Patrzmy też na kursy bukmacherskie, ale koniecznie zestawiajmy je z naszymi własnymi przemyśleniami. Wypracujemy tym samym najbardziej odpowiednie podejście.
  • skupienie się na jednym rynku, zwłaszcza, jeśli jest się początkującym typerem i nie miało się wcześniej do czynienia z tym specyficznym acz pięknym sportem.

Bonus 29 PLN bez depozytu w STS!

Kod promocyjny: BETONLINE

Wyścigi konne w ofercie sportów wirtualnych

Sporty Wirtualne stanowią część oferty większości polskich bukmacherów (w tym wszystkich tych, których przedstawiamy w ostatniej części naszego poradnika), a zakłady na wyścigi konne są integralną ich częścią. Polski bukmacher STS mocno promuje zakłady wirtualne, oferując graczom wiele promocji bonusów.

Wirtualna wersja wyścigów konnych nie ma swojego odbicia w rzeczywistości – oglądamy (i obstawiamy) w niej zaledwie symulację, przeprowadzaną przez algorytmy komputerowe.

Nasze decyzje musimy podejmować szybko i na bieżąco, koniecznie w oparciu o pojawiające się na ekranie statystyki. Plusem sportów wirtualnych jest ich całodobowa dostępność, ale też błyskawiczny przebieg, gwarantujący możliwość obstawienia nawet kilkuset wirtualnych wydarzeń w ciągu jednego dnia.

gry karciane w sts online
Zakłady na gry karciane w STS z bonusem

Wyścigi konne – u którego bukmachera warto je obstawiać?

W chwili obecnej wyścigi konne stanowią część oferty niemal każdego szanującego się bukmachera – właśnie dlatego wybierając tego dla siebie należy kierować się nie tyle ofertą na nie, co jej atrakcyjnością, czy to pod względem kursów czy też bonusów powitalnych i lojalnościowych.

Jednym z godnych zaufania podmiotów na arenie bukmacherskiej jest firma STS. Jest jednym z tych bukmacherów, którzy wyścigi konne oferują zarówno w rzeczywistej ich formie, jak i w postaci sportów wirtualnych. Proponuje bardzo korzystne kursy na większość wyścigów, ale i konkurencyjną ilość opcji bukmacherskich – wyścigi możemy typować w formule przedmeczowej i na żywo. Obecnie na stronie www.sts.pl można otrzymać na zakłady wiele darmowych bonusów.

Dobrze pod względem tej dyscypliny prezentuje się również Fortuna, wychodząc z bardzo rozbudowaną ofertą na wyścigi konne. Podobnie, jak jej główny konkurent, daje możliwość ich obstawiania na żywo, przedmeczowo i w obrębie sportów wirtualnych. Fortuna daje też dostęp do różnych opcji bukmacherskich, a słynie również ze stosunkowo wysokich kursów, również na konie nieuważane za faworytów.

Bukmacher

Polski bukmacher internetowy Betfan to nowy gracz wśród legalnych zakładów bukmacherskich w internecie. Betfan oferuje graczom bardzo wysoki bonus powitalny do 3000 PLN, oraz zakład bez ryzyka 100 PLN. Kod promocyjny na darmowy bonus to: BETONLINE
Back to top button